Mis just valida Rhodia tooteid?

Rhodia on tuntud oma kõrge kvaliteedi, rangete standardite ja ajatu disaini poolest. Rhodia disain on tihedalt seotud loovuse, innovatsiooni ning traditsioonidega.

Ökonoomsed paberid on väga populaarsed kalligraafide, kunstnike, disainerite ja märkmike fännide ning nende hulgas, kellele meeldib teha visandeid ja märkmeid just käsitsi. Inimesed armastavad neid erinevate sisude, sileda paberi ja mugava katte pärast.

 Ajalugu

Rhodia tehas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rhodia pärineb Verilhac Brothers pereettevõtte osast. Clairefontaine (samuti mitme põlvkonna perefirma) omandas Rhodia 1997. aastal. Pärast omandamist jäid mõned Rhodia pereliikmed brändiga edasi.

Ühe asutaja järeltulija ja praegune Rhodia töötaja Didier Verilhac kirjeldas Rhodia päritolu: “Umbes 1880. aastal elasid Samuel ja Jean-Abel Verilhac Lyonis, kes olid trükipaberi hulgimüüjad. Sel ajal ei olnud otsest edasimüügi süsteemi tootja ja trükikodade vahel. Ettevõte müüs oma toodet nii Lõuna-Prantsusmaal kui ka Prantsusmaa kolooniates Põhja-Aafrikas. “

“Jean-Abelil oli kolm poega; vanim poeg suri II maailmasõjas, teine ​​ja kolmas poeg lõid 1932. aastal Lyonis ettevõtte Verilhac Brothers, Paper-Maker. Nad alustasid 50 töötajaga, kes valmistasid erinevaid paberitooteid. Üks vend oli õppinud inseneriks, teine ​​oli väga heaturunduses . Koos moodustasid nad võimsa duo. 1934. aastal ostsid nad mahajäetud relvatootmisettevõtte ja kolisid tootmise Lyonist Grenoble’i. “

Esimene Rhodia padi valmistati 1934. aastal Lyonis. Lyonis on Rhône’i jõgi. Selles piirkonnas sündinud inimesi kutsutakse Rhodaniensiks. Sealt pärineb ka brändi nimi . Kaks logol olevat puud tähistavad kahte venda, need puud on epikeedad (kuused). Kui neile pilk peale heita ei ole need puud identsed. Neid seob joon, mis näitab, et vennad töötavad koos. Brändi ja logo kujundas ühe venna naine Marie-Antonia. Räägitakse, et Marie-Antonia joonistas logo köögilaua taga istudes.

Rhodia oranž logo

  1. aastal kolis ettevõte Lyonist Sechilienne’sse.Clairefontaineostis ettevõtte 1997. aastal ja tootmine viidi Mulhouse’i, Alsace’i, Prantsusmaa.

Rhodia Notebook mis oli algselt Rhodia kõrvaltegevus,  tuli selleks, et saada kuulsaim toodeks. See varjutas koheselt teisi tollaseid märkmikke oma kvaliteetsete materjalide ja poolitusjoonega esikaane originaalse kujunduse tõttu.

Oranž kate pärineb aastast 1934 ning see on jäänud muutumatuks tänapäevani.

Tahad näha kuidas Rhodia tooted valmivad, siis vaata järgnevat videot:

Rhodia aastal 2021

Rhoida Sketchbook

Valikus on tänaseks tohtutult palju erinevaid Notepade, tavalisi märkmikke, koosoleku märkmike, erinevaid köiteid jne.

Väikest video tutvustus tootevalikust:

Rhodia valikusse lisandus 2020.aastal just palju tooteid kalligraafidele ja joonistajatele.

Paksem paber, mis ei ole ainult valge vaid on ka musta ka halli. Tõeline leid kalligraafidele, sest lisaks eelnevalt harjutuspaberile saab nüüd teha ka valmistöö otse paberile.

PaScribe Copperplate Script & Calligraphy Pad-id on valminud koostööd kuulsa kalligraafi Paul Antoniga.

Tema imelisi töid ja tegemisi saad piiluda siit:

http://paulantonioscribe.com/

Rhodia Eestis

Eestis koguvad Rhodia tooted alles tuntust ning on eelkõige populaarsed kalligraafia austajatele. Kuna paber on mõnusalt sile ja ei lase tinti ega markerit läbi.
Samuti on hakanud meie inimestele meeldima ka Rhodia Goalbook´id ehk täpitega märkmikud. 

Mis need on, saad täpsemalt vaadata siit:

Meie valik täieb sel aastal samuti ning üliägedad mustad ja hallid PaScribe pad´id on samuti varsti meil ka müügis.

 

Seniks tutvu meie valikuga siin:

https://crafter.ee/tooted/?brand_ids=265&category_ids=&sort_by=popularity