Kuidas alustada Scrapbookinguga – materjalid ja töövahendid


Alustame Crafter.ee blogiga! 🙂

Meile on saabunud palju küsimusi ja kirju seoses materjalide ja töövahenditega. Uuritakse, milliseid vahendid peaks esmalt soetama ning millised vahendid ja tööriistad võiksid ühel paberitöö harrastajal üleüldse olemas olla. Proovime anda soovitusi enda kogemusest lähtuvalt ning kindlasti ei ole see nimekiri lõplik.

Üldiselt võib põhilised paberitöövahendid jagada kategooriatesse:

  1. Toetavad vahendid nagu lõikematt, käärid, liimid, kahepoolsed kleeplindid, pintslid, paberinuga, joonlaud
  2. Masinad nagu giljotiin, paberilõikur, lõike- ja pressimismasin, voltimisalus
  3. Lõiketerad ja tekstuurplaadid ja –ümbrikud
  4. Paberid, kartongid, papid, disainpaberid
  5. Templid, templivärvid ja hajutamisvahendid, hiljem embossing vahendid
  6. Kaunistused nagu metallvidinad, pitsid, paelad, poolpärlid

Järgnevalt kirjeldame kõiki punkte täpsemalt:

1. Toetavad materjalid

materjalid

Kõigepealt alustame päris algusest ja põhilistest vahendites. Esmalt tuleks muretseda lõikematt, mis täidab ka tööaluse ülesandeid. Esimene lõikematt võiks olla umbes A3 suurune(https://crafter.ee/tooted/lisatarvikud/loikematt-a3/) , et seal peal oleks mugav lõigata ja liimida. Edaspidi võiks lisaks suuremale lõkematile muretseda ka väiksema juhuks kui suurema mati peal on töö ja lisadetaile seal lõikama ei mahu. Lõikemati materjal või värv tähtust ei oma, küll aga võiks vaadata mati peale märgitud mõõtmisskaalat, et see oleks arusaadav.

Lisaks lõikematile peaks olemas olema suured teravad käärid ja pisikesed küünekääride mõõdus käärid väiksemate detailide lõikamiseks. Lisaks kääridele võivad vajalikuks osutuda pintsetid väikeste detailide paika asetamiseks. Köitepapi lõikamiseks kasutatakse tavaliselt tavalist vaibanuga. Vaibanoa valikul peaks silma pidama seda, et nuga oleks tugevama korpusega ja ei laguneks ära.

Kleepimiseks tasub soetada mitu erinevat liimi. Tapeedi või tugevama paberi liimimiseks sobib hästi PVA ning õhema paberi tarvis pulgaliim. Kaunistuste ja paelade ning pitside kleepimiseks sobib kiiresti kuivav läbipaistev liim. Mis puutub kleeplintidesse siis kahepoolseid teipe on kahte tüüpi – ruumilised ja tavalised. Ruumise ja tavalise kahepoolse teibi kasutamine annab tehtavale tööle juurde erinevais tasapindasid ning muudab selle elavamaks.

Lisaks kõigele eelnevale peaks olemas pikem ja lühem joonlaud. Kui lõigata suurest köitepapi lehest albumi või karbi toorikuid välja võib kasuks tulla isegi meetrine täisnurgaga joonlaud, mis muudab lihtsustab tööd tunduval.

Ülejäänud punktid seletame lahti juba järgnevates postitustes!:)

 

Kategooriad